Impresszum Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

#11 - Mikkel találkozhatsz a második trimeszterben? 

terhesség második trimeszter várandósság hányinger aranyér csípőfájdalom hátfájás kismama torna alvási pozíciók pihenőpárna pocakmatrac mellfeszülés pocak

A 13. héttől kezdődően belépsz a második trimeszterbe. A szakirodalom szerint ekkor minden kismama kivirul, és a terhesség semmilyen negatív velejárójával nem találkozik...azért óvatosan ezzel a kijelentéssel, én ezt simán megcáfolom. 

Ha Te is hasonlóan paramami vagy, mint én, akkor bizony itt is találsz aggódnivalót, de én azért vagyok most, hogy megnyugtassalak :) Lássuk milyen negatív dolgokkal találkozhatsz: 

  • hányinger továbbra is: ez bizony mindenkinél más. Van, akinél nem múlik el az első trimeszter után, akár az egész 9 hónapodat végigkísérheti. Ez se nem rossz, se nem jó, egyszerűen el kell fogadni. - Nekem személy szerint a 14. héten véglegesen eltűnt. 
  • alhasi feszülés, puffadás: ez bizony bármikor jelentkezhet, kicsit olyan érzés, mintha a hasad szét akarna pukkanni, és olykor görcsök is kísérik. Ha ezt érzed, feküdj hanyatt és rakd fel a lábaidat, egy idő után mérséklődik, valamint ha eddig nem kezdtél el magnéziumot szedni napi rendszerességgel, akkor itt az ideje. - Én a 17. hét környékén éreztem legelőször, és heteken át tartott.
  • nyilallások: ezt szintén bármikor érezheted. Amennyiben csak pár másodpercig tart, és nem állandó, akkor nincs mitől megijedni. Tágul a méhed és nyúlnak a szalagok, amely bizony ilyen érzéssel jár. Ugyanakkor ha sokáig tartó, késszúrás szerű érzésed van, ami sehogy nem múlik, érdemes felhívni az orvost vagy a védőnőt. - Nagyon sokszor előfordultak nálam pár perces nyilallások, semmi problémát nem okoztak a pillanatnyi kellemetlenségen kívül.
  • pocak gyors növekedése: ez alkati kérdés, és függ attól is, hogy hol tapadt meg a méhlepény, és hogy mennyit sportoltál terhesség előtt. Ha nem túl erős a hasizmod, akkor bizony már hamar kerekedsz, és ez sajnos a bőr szétrepedésével is járhat. Ezt megelőzheted, ha minden reggel és este zsíros testápolóval vagy babaolajjal bekened a pocakodat és a melleidet, mert különben striák alakulhatnak ki, amik utólag már nem lesznek eltüntethetőek.  - Nekem nagyon hamar, nagyon nagy pocakom lett, de a kenegetésnek köszönhetően nem repedt a bőröm. Még.
  • mellfájdalom: ez is egyedi, van akinek elmúlik a 12. héten, van akinek akkor erősödik fel. A mell bármikor elkezdhet nőni, akár egy kosárméretet is gyarapodhat hirtelen, ami nyilvánvalóan feszülő érzéssel társul, valamint a mellbimbók is elkezdhetek sötétedni. - Az én melleim a második trimeszterben kezdtek el igazán fájni, ekkor már érdemes sportmelltartóra váltani, mert sokkal kényelmesebb.
  • aranyér: na igen :) Ha aranyérre hajlamos vagy, akkor el kell szomorítsalak, mert a terhesség alatt hatványozottan ki fog jönni...úgy ahogy mondom: kijön...Ennek oka, hogy az ereket nyomhatja a baba, ahogy egyre nő benned. Sajnos az aranyérrel igazából semmit nem tudsz csinálni, megpróbálhatod visszanyomni, de nem fogsz sikerrel járni, és talán nem is érdemes ezzel kísérlezetni. Amíg fájdalmat nem érzel, addig nem szabad piszkálni, de ha fáj, akkor használj rá Sperti kenőcsöt és kúpot kúraszerűen, ez terhesség alatt teljesen megengedett. Detralex kapszula is segíthet, de csak harmadik trimesztertől ajánlott. - Személy szerint sokkot kaptam az aranyeremtől, mert nem túl esztétikus, de proktológus orvos megnyugtatott, hogy ez sajnos sokaknál így van, nem egy ördögtől való dolog. Terhesség és szülés után magától vissza kell húzódjon, ha mégsem, akkor egy sebész megoldja. 
  • csípő-és hátfájdalom: nem tudom elhinni, hogy létezik olyan nő, aki ezt ne élné át terhesség alatt. Imádok terhes lenni, imádom a babámat, de ez a fájdalom gyilkos... Nálam éjszaka jelentkezik, hiszen oldalt "illik" aludni, ami miatt nyomom a csípőmet, így óránként fájdalomra ébredek már a terhesség elejétől fogva. Viszont amióta el kezdett nőni a pocakom látványosan, a megváltozott tartás miatt a gerincem is fáj egész éjszaka. - Napokig kerestem, hogy mik lehetnek erre a megoldások (hiszen kell legyen!!!), és mindenképp ajánlom alváshoz a kismama pihenőpárnát, nekem nagyon bevált, valamint tornázz otthon naponta pár percet. Tornához a következőt javaslom: KISMAMA TORNA VIDEÓ
terhesség második trimeszter várandósság hányinger aranyér csípőfájdalom hátfájás kismama torna alvási pozíciók pihenőpárna pocakmatrac mellfeszülés pocak
Kismama pihenőpárna
Forrás: http://bharatmoms.com/
  • alvási pozíciók: amennyiben fanatikus hasonalvó voltál, akkor bizony leszel bajban. Amíg nem kezd el nőni a pocakod, addig alhatsz bárhogy, de utána már szigorúan csak az oldalt fekvés ajánlott. Ha ehhez nem vagy hozzászokva, sajnos az a fenti fájdalmakhoz vezet. - Így jártam én is, ki kell bírni, habár már vannak hasonlóan vicces megoldások hason alváshoz: :D
terhesség második trimeszter várandósság hányinger aranyér csípőfájdalom hátfájás kismama torna alvási pozíciók pihenőpárna pocakmatrac mellfeszülés pocak
Pocakmatrac by Holo Lilo Ltd

Következő posztomban tovább részletezem a második trimeszter szépségeit :) Folyt. köv.

0 Tovább

#8 - Mikor két szív egyszerre dobban benned

terhesség első trimeszter hányás hányinger fáradtság szexuális libidó immunrendszer étvágytalanság bejelentés koffein gyógyszerek nátha

Igazából a legkritikusabb időszak addig tart, amíg az ultrahangon nem észlelik azt a pulzáló kis valamit, ami a pici szíve. Ez a megnyugvás első fázisa, és kb. a 7. hétig fog ez megtörténni. Ne ess kétségbe, ha a 6. héten még semmi nem látszik, a fogantatás ideje mindig csak egy találgatás az orvosok részéről is, nagyon ritka, hogy eltalálják a pici pontos korát. 

Eddig talán nem is érzel semmilyen tünetet az ég világon, ami teljesen normális, mert a java majd csak most jön. 

Vegyük sorra milyen tünetek lehetnek az első 12 hétben az előző posztomban leírtakon kívül (a görcsölésről, folyásról és mellfeszülésről a 7-es posztban írtam részletesen)

- hányinger, émelygés: bizony a legtöbb nő esetében ez előfordul, mindenkinél más mértékben. Nem jelent semmit az se, ha folyamatosan hánysz, és az se ha teljesen jól érzed magad, nem kell a rossz tüneteket keresni, hogy biztos legyél a terhességedben. A hányinger egészen furcsa, talán ahhoz tudnám hasonlítani, mint amikor nagyon éhes vagy, már olyannyira, hogy hányingered van. Na hát ez pont ilyen. Lehet eszel egy jóízűt, majd fél óra múlva rohansz a wc-re. Legyen a táskádban mindig víz és valami kekszféle.

- undor, étvágytalanság: a fogyás az első trimeszterben teljesen normális és rendjén van, nem kell tőle megijedni, és 4 kilót adtam le azonnal. A pici így is kap elég tápanyagot, ettől ne félj. Sok ételtől meg fogsz undorodni, amit annak idején két pofára ettél, ez is mindenkinél más. 

- szexuális étvágy: a nagykönyvek azt írják, hogy a libidó ilyenkor csökken. Én nem biztos, hogy ennek tudnám ezt be, mert talán a vágy ugyanúgy megvan, de a féltés sajnos erősebb, pláne ha hasonlóan sokat küzdöttetek a babáért, mint én. Amennyiben nem veszélyeztetett terhességről van szó, a szex abszolút megengedett, persze ne vigyétek túlzásba, csak ahogy jól esik. 

- az immunrendszer legyengülése: ezzel kapcsolatban a saját példámat tudom elmesélni, ugyanis az első 12 hétben folyamatosan beteg voltam. Vírusos nátha, vírusos hasmenés, kötőhártya-gyulladás.... Sajnos az immunrendszer hirtelen esik vissza ilyenkor, így elkaphatsz mindenfélét. Ugyanakkor tudj róla, hogy amíg a betegséget nem kíséri tartós, magas láz (38,5 felettiről beszélünk), az esetben a babára SEMMILYEN hatással nincs. A 37-38 celsius közötti hőmérséklet terhesen NEM láz, ezt jegyezd meg, hiszen a baba miatt alapvetően lehet magasabb a hőd. Nehezítő tényező, hogy gyógyszert semmi esetben nem szedhetsz be, a legjobb ilyenkor az összeset kerülni. Ha mégis lázad van, akkor segíthet a hűtőfürdő, vagy a paracetamol alapú lázcsillapítók, de csak módjával. Náthára inkább használd a következő természetes antibiotikumot: 1 dl méz, 2 gerezd fokhagyma szétnyomva, egy fél citrom leve, és reszelt gyömbér. Ezt összekutyulod, és állni hagyod, majd naponta többször rájársz 1-1 kanállal. Borzalmas íze van, előre szólok, de nem sok más esélyed van :)

- fáradtság: ez függ a vérnyomástól is. Ha alacsony, akkor állva elbírsz majd aludni, mint a lovak. Bárhol. Az én tájékozódásom szerint talán ez a tünet az, ami szinte minden kismamánál jelentkezik kivétel nélkül. 

Ezek a tünetek egészen a 13-14. hétig kitartanak, sőt valakinél egész terhesség alatt. Lehet, hogy a 12. hét körül azt fogod érezni, hogy minden tüneted megszűnt, ez nem kell, hogy rosszat jelentsen, csak egyszerűen a szervezeted alkalmazkodott. De ha azt érzed, hogy egyszerre tényleg MINDEN megszűnt, és az megnyugtat, akkor menj el egy gyors ultrahangra. Az orvos mindig meg tudja Neked erősíteni, hogy a baba szíve dobog, és teljesen jól van, és ez jó dolog. 

És még egy dolog: a 6 hetes szabály! Jegyezd meg, hogy az első 6 hétben (tehát a menstruáció elmaradása utáni kb. 2 hétig) semmi rossz dolog nem hat a babádra! Alkoholt fogyasztottál? Cigiztél? Gyógyszert szedtél? Egyik se számít, mert nem jut el a babádhoz. Viszont a 6. héten azonnal hagyj fel minden káros szenvedéllyel a kicsi érdekében. 

DE! Kivételt képez a koffein, amely kis mértékben teljesen megengedett. Sőt. Ha alacsony a vérnyomásod, akkor napi két kávé vagy tea még javasolt is. Nem kell attól félned, hogy a babának baja lesz tőle, én napi kétszer vittem be koffeint, és nem lett gond, sajnos enélkül elalszol... Nyilván ne igyál ennél sokkal többet, de a koffeintől nem kell annyira távol tartanod magad.

A 13. hétig ezer dolgod van a rosszullétek mellett, kösd fel a gatyát. Hogy mik ezek, azt a következő posztokban leírom részletesen. 

KOMMENTELJ: Ha kérdésed van a poszttal kapcsolatban, vitassuk meg, és segítsünk egymásnak a tapasztalatok leírásával!

0 Tovább

A meddőség nem létezik

blogavatar

Utam az anyaságig. A történetem, hogy legalább TE ne aggódj annyit, amennyit én :)

Utolsó kommentek